ABD’de yeni tartışma: Maske takanlar dükkana giremez

ABD’de yeni tartışma: Maske takanlar dükkana giremez

Korona virüsü nedeniyle ölü sayısının 100 bine dayandığı ABD’de ülke genelinde virüsle mücadele kapsamında alınan kısıtlayıcı önlemlere karşı …

Korona virüsü nedeniyle ölü sayısının 100 bine dayandığı ABD’de ülke genelinde virüsle mücadele kapsamında alınan kısıtlayıcı önlemlere karşı protestolar sürerken, ABD Başkanı Donald Trump ve eyalet valileri karşı karşıya geliyor. Son haftalarda ise bazı dükkanların ‘maske takanların içeriye alınmayacağına’ dair uyarılar asması gündemde.

‘YA MASKEYİ İNDİRİN YA DA GİDİN’

Kentucky eyaletinde bir marketin kapısında “İçeride maskeye izin verilmiyor. Ya maskenizi indirin ya da başka bir yere gidin. Kentucky Valisi Andy Beshear’ı dinlemeyi bırakın, o bir aptal” ifadeleriyle maske takanların markete alınmayacağına dair bir uyarı uyarısı asıldı.

MASKE YOK, TOKALAŞMA VAR

Bu ayın başında ise Kaliforniya’da yapı malzemeleri satan bir mağaza ‘sarılmanın ve tokalaşmanın teşvik edildiği ancak maskenin yasak olduğunu’ söyleyen başka bir uyarıyı mağaza girişine astı. Illinois’de benzer şekilde bir uyarı asan benzin istasyonu çalışanı ise maske takmanın alkol ve sigara satışları sırasında çocuklar ve yetişkinler arasında ayrım yapmayı zorlaştırdığını savundu. (DIŞ HABERLER)

Gazete Duvar

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir